Výroba prírodnej kozmetiky mi pomohla otvoriť oči a zmenila moje životné stereotypy a hodnoty. Samotnou tvorbou prírodného mydla sa zaoberám viac ako šesť rokov. Najskôr som skúšala prírodné mydlá na najbližších členoch rodiny a priateľoch. Dnes mám už stály okruh priaznivcov, ktorí odo mňa odoberajú celú škálu prírodnej kozmetiky na základe dobrých skúseností.

Referencie v podobe radostných správ mamičiek detí s ustupujúcim atopickým ekzémom či kamarátov s utlmenými príznakmi psoriázy alebo kamarátok, ktoré po umývaní mojimi produkty prestali úplne používať až niekoľko druhov kozmetických prípravkov, ma primäli k rozhodnutiu opustiť spoločensky uznávanú profesiu a začať certifikáciu kozmetických výrobkov a venovať sa výrobe prírodnej kozmetiky naplno. Vytvárať produkty, ktoré sú v živote užitočné, potrebné a navyše robia ostatným ľuďom radosť, mi dáva v živote zmysel.

Som kreatívny a húževnatý človek a na výrobe prírodnej kozmetiky ma najviac baví objavovať nové ingrediencie, vymýšľať nové tvary a dizajny mydiel a tvoriť nové a nové produkty. Každé prírodné mydlo, aj keď je pripravené podľa rovnakej už preverenej receptúry, je vždy originál - ako tvarom, tak farebným stvárnením.     


Mgr. Michaela Vaněčková, Ph.D       Značka Caltha
(z lat. záružlie) oficiálne uzrela svetlo sveta prvého septembra v roku 2015. Jej zakladateľkou je Mgr. Michaela Vaněčková, Ph.D., ktorá sa rozhodla ponúknuť svoje skúsenosti s ručnou výrobou kozmetiky širokej verejnosti. Motivovali ju k tomu predovšetkým pozitívne reakcie známych a priateľov, pochvaľujúcich si blahodárne účinky jej produktov. Výrobe kozmetiky sa totiž venuje už nejaký ten rok, spočiatku len pre okruh najbližších, no postupne sa okruh záujemcov zväčšoval a bolo potrebné expandovať. Podľa vlastných slov zakladateľky je vyrábať takéto užitočné a zdraviu prospešné produkty niečo ako poslaním, naplňujúcou činnosťou, ktorá jej životu dáva zmysel.

Začiatky neboli jednoduché, najmä kvôli byrokratickej mašinérii, ktorá je s podnikaním neodmysliteľne spätá. Tá však nebola prekážkou pre húževnatosť a odhodlanie majiteľky a prírodná kozmetika Caltha sa v prvom roku svojej existencie presunula zo skromnej kuchyne do vlastných priestorov, so všetkými náležitými povoleniami a certifikátmi od úradov. Dielňa, v ktorej čarovný proces tvorby prebieha, sa nachádza v Olomouci, v srdci Moravy. Nové pracovné podmienky umožnili Michaele zvýšenie výrobných, ale aj kreatívnych kapacít.

Všetky ingrediencie na výrobu kozmetiky pochádzajú z overených zdrojov prvotriednej kvality, predovšetkým z Česka, Francúzska a Veľkej Británie. Michaelinou prioritou je výroba takých produktov, ktoré regenerujú pokožku a pristanú jej. Včelí vosk, med, minerály a esenciálne oleje, to sú len niektoré zo zdraviu prospešných látok, ktoré prírodná kozmetika Caltha obsahuje. Dôraz je kladený na naturálne ingrediencie bez chemických zásahov.

Dôvod úspechu Calthy je jednoduchý - Michaelu práca napĺňa a baví. Neustále objavovanie nových ingrediencií a experimentovanie s nimi, rovnako aj s dizajnom a tvarom jednotlivých produktov ju posúva ďalej, motivuje k prekonávaniu ďalších mét. A najlepšou reklamou, okrem krásnej a zdravej pokožky, sú kladné referencie spokojných zákazníkov, ktorých rady sa od začiatku podniku značne rozrástli.