Z čoho sú zložené krémy CALTHA ?

    

Krémy predstavujú v rámci výroby produktov Caltha významnú úlohu. Typy krémov možno všeobecne deliť do dvoch skupín. Krémy bez podielu vody a krémy s vodnou bázou.

 

1. Prírodné krémy vyrobené len z olejov a masiel vytvárajú hutnú konzistenciu mastného charakteru. Ide skôr o masti, balzamy najrôznejšieho druhu či pomády. Takto vyrobené produkty môžu mať spoločne s macerovanými bylinami či inými priaznivými látkami liečebné účinky. Môžeme sem zaradiť šľahané masla (napr. výborná je kombinácia bambuckého a kakaového masla s kokosovým olejom - všetko samozrejme v BIO kvalite). Ďalej by sme v tejto skupine našli určite masti na atopický ekzém, balzamy na jemnú detskú kožu či nechtové balzamy a pod.

 

2. Krém s podielom vody je tvorený dvoma bázami, olejovej a vody. Aby sa tieto dve časti spojili, používame na to emulgátor. Tých existuje niekoľko druhov:

 

a. Sójový lecitín - je vyrobený zo sójových bôbov (inak lecitín sa hojne nachádza v žĺtkoch či semenách rastlín) a vo vegánskej kuchyni je práve náhradou za vajíčka. V dnešnej dobe je odporúčaný pri liečbe vysokej hladiny cholesterolu v krvi či na podporu lepšej pamäti. V zozname potravinárskych prísad nesie označenie E 322. V kozmetike sa používa z dvoch dôvodov - ako emulgátor na výrobu krémov mastnejšej povahy a ako stabilizátor bunkovej membrány. Ako emulgátor dokáže spojiť vodu s olejmi, ale iba s menším než 50% zastúpením vody v danej receptúre. Tieto krémy sú vhodné pre výrobu krémov na ruky.
 
b. Lanolín - čiže podkožný tuk zvierat - najčastejšie pracujeme s ovčím lanolínom. Má úžasné vodovzdorné vlastnosti, preto je hojne využívaný v kozmetike. Kožu zvláčňuje a zjemňuje, obzvlášť výborné účinky má na drsnú a popraskanú kožu. Pridáva sa tiež do mastí a krémov na zmiernenie atopického ekzému. Ako emulgátor dokáže spojiť vodu s olejmi, ale iba s menším než 50% zastúpením vody v danej receptúre.
 
c. Emulgačné vosky - používame dva druhy prírodných emulgátorov - emulgátor získaný z olivového oleja a emulgátor z palmového oleja. Tieto emulgátory sú v forme voskových šupín a dokáže spojiť olejovú a vodnú bázu s väčším než 50% zastúpením vody. Tieto emulgátory pomáhajú hydratovať pokožku, zaisťujú jemnosť krémov a jej stabilitu.
 

 

Všetky nami vytvorené prírodné krémy sú vyrábané z najkvalitnejších olejov lisovaných za studena, navyše sa vždy snažíme hľadať dodávateľa s BIO pestovanými olejmi. Tie majú pre našu pokožku ďaleko priaznivejšie vplyv. Ošetrujúcich olejov je nepreberné množstvo, každý v sebe skrýva kvalitu, ktorá je prospešná pre iný typ pokožky či pre inú potrebu, a tak je úplne najdôležitejšie poznať pre kombináciu olejov ich vlastnosti.

 

Druhú časť krému tvorí voda. Tu je možné tiež výrazne experimentovať. Zásadne používame minerálnu vodu, chemicky neošetrenú, ktorá je základom všetkých krémov. Ďalej do vodnej bázy pridávam napríklad rastlinné hydroláty (najčastejšie ružovú vodu) alebo aloe vera gél.

 

Každá zložka krému veľmi ovplyvňuje konečnú podobu a tak obohacujeme krémy o ďalšie významné ingrediencie typu kyselina hyaluronová, ktorá je vyrobená pomocou mikroorganizmu (takže nie z kohútích hrebienkov). Esenciálne oleje posúvajú kvalitu krému ešte ďalej, voňavé tóny vytvoria z krémov dokonalý produkt.

                

  Obsahujú mydla CALTHA konzervanty?

Ručne vyrábané mydlá vznikajú z prírodných zdrojov a neobsahujú žiadne konzervanty ani iné škodlivé látky. Prírodné mydlá sú výsledkom spojenia olejov s lúhom, kedy v procese zmydelnenia dochádza k premene olejov na mydlo a zároveň k neutralizácii lúhu.

 

Vo všetkých ponúkaných mydlách sú používané iba rastlinné oleje z kvalitných zdrojov, ktoré majú priaznivé účinky na pokožku. Kokosový olej navyše chráni organizmus pred nepriaznivými vplyvmi počasia a udržuje pokožku pevnú a hladkú. Olivový olej k tomu dodáva vláčnosť a hebkosť.

Hydratačné účinky prírodného mydla sú zabezpečované vďaka prirodzenej súčasti mydla - glycerínu a aj vďaka pridávanému včeliemu vosku, ktorý je súčasťou všetkých ponúkaných mydiel. Včelí vosk pôsobí proti akné a jeho drobné tukové čiastočky účinne pútajú vodu a teda pôsobí ako ochranný mikrofilm.

Obohacujúce látky pridávané do prírodných mydiel pochádzajú z overených zdrojov, včelie produkty sú z rodinnej včelej farmy.

 

  Je kozmetika CALTHA certifikovaná?

Všetky produkty Caltha sú riadne certifikované u certifikačných autorít v ČR a nahlásené do európskeho portálu kozmetických prípravkov. Bola u nich vykonaná skúška zdravotnej neškodnosti kozmetických prípravkov podľa požiadaviek zákona č. 258/2000 Zb. O ochrane verejného zdravia a o zmene niektorých zákonov v platnom znení a Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009 o kozmetických prípravkoch v rozsahu vykonaných šetrení.

 

Všetky ponúkané produkty zodpovedajú hygienickým a bezpečnostným požiadavkám.

 

  Aké ingrediencie používame na výrobu kozmetiky CALTHA?

Caltha (lat. Záružlie) je Štátnym zdravotným ústavom testovaná značka kvalitné, z prírodných zdrojov ručne vyrábanej kozmetiky. Ingrediencie sú získavané iba z overených zdrojov najvyššej kvality (Veľká Británia, Francúzsko a aj Česká republika). Prioritou je výroba takých produktov, ktoré svedčia našej pokožke a ktoré jej pomáhajú s regeneráciou. Preto sú do prírodných mydiel pridávané prospešné látky ako sú sladkovodné riasy chlorella a spirulina, ktoré obsahujú obrovské množstvo chlorofylu. Každé mydlo obsahuje včelí vosk, ktorý pokrýva kožu jemným filmom a chráni ju pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami. Ďalšie blahodarnú zložkou je med, ktorý kožu zvláčňuje a hydratuje. Med i včelí vosk je získavaný od včelára opakovane oceňovaného zlatou medailou za kvalitu. To, že prírodné mydlo môže byť aj umeleckým dielom, je vďaka prírodným hlinkám a minerálnym oxidom, ktoré mydlo krásne a užitočne zafarbia. Celistvosť mydlá podporujú esenciálne oleje, ktoré prepožičiavajú mydlám životnú silu rastlín. Pri výrobe všetkých produktov sa snažíme vyhnúť všetkým syntetickým ingredienciám a naopak dodávame do produktov prírodné látky bez chemického ošetrenia.